fot. Pixabay/d

Magazyny energii to nadzieja dla OZE

ENERGETYKA \ Shell przejmuje lidera technologii przechowywania nadwyżek prądu

numer 2257 - 18.02.2019Gospodarka

Paliwowy gigant Shell przejmie największego producenta domowych magazynów energii, niemiecką firmę Sonnen – donosi portal Gramwzielone.pl. – To idealny partner, który pomoże nam rozwijać się błyskawicznie – uważa współtwórca niemieckiego producenta.Shell przejmie 100 proc. udziałów Sonnen, który nie tylko w Europie jest największym producentem małych bateryjnych magazynów energii, ale także na świecie. Pozwalają one właścicielom instalacji fotowoltaicznych nagromadzenie nadwyżek energii i wykorzystanie ich w późniejszym czasie. Dzięki przechowywaniu energii można reagować błyskawicznie w chwili niedoborów w sieci.

Sonnen dostarczyła już do tej pory ponad 40 tys. domowych magazynów energii o mocy ponad 200 MW, głównie dla klientów w Niemczech, we Włoszech i w USA. Ostatnio prowadzi ekspansję w Australii – najszybciej rozwijającym się na świecie rynku rozproszonej energetyki.

W ubiegłym roku Sonnen rozpoczął sprzedaż domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych o mocy 22 kW, które mogą pobierać energię bezpośrednio z dachowych instalacji fotowoltaicznych lub z domowych magazynów energiizawartość zablokowana

Autor: Lucyna Piwowarska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się