fot. arch./d

Szokujące zeznania „Baryły”

NOWE FAKTY \ To bandyci z Rosji zabili Ziętarę?

numer 2263 - 25.02.2019Polska

Jarosław Ziętara został porwany przez bandytów udających policjantów, uwięziony w magazynach na peryferiach Poznania, tam pobity i zamordowany, a ciało rozpuszczono w kwasie. W zbrodnię zamieszani byli bandyci ściągnięci z Rosji – tak przerażający opis wyłania się z relacji gangstera Macieja B., ps. Baryła, który zeznawał na procesie dwóch dawnych ochroniarzy oskarżonych m.in. o udział w uprowadzeniu dziennikarza.

Swego czasu ksywka „Baryła” wywoływała strach w Poznaniu. Maciej B. był nieobliczalny, agresywny, brutalny – pobił swoją adwokatkę, naraził się nawet kompanom. Obecnie bandyta odsiaduje wyrok dożywocia za zastrzelenie antyterrorysty z Zielonej Góry, a wpadł na Śląsku, gdy w jego rękach wybuchł... granat!

Od dawna spekulowano, że mężczyzna ma sporą wiedzę o zabójstwie reportera „Gazety Poznańskiej” Jarosława Ziętary, który zniknął 1 września 1992 r. Ciała dziennikarza do dziś nie znaleziono, ale nikt nie ma wątpliwości, że został zamordowany.

Przez lata zbrodnia pozostawała niewyjaśniona, przełom nastąpił dopiero, gdy akta przejęła prokuratura z Krakowa. Efektem śledztwa było oskarżenie byłego senatora Aleksandra Gawronika (zgodził się na podawanie nazwiska) o nakłanianie do zabójstwa Ziętary. Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu trwa proces, a polityk odrzuca zarzuty. W jego trakcie wyszło na jaw, że ważnym świadkiem oskarżenia jest właśnie Maciej B., ale co zeznał w prokuraturze, odwołał na sądowej sali. Wtedy wydawało się, że to koniec.

Od niedawna jednak trwa także proces Mirosława R. „Ryba” i Dariusza L., „Lala”, oskarżonych o uprowadzenie, pozbawienie wolności i pomocnictwo w zabójstwie Ziętary. Dawni ochroniarze z Elektromisu, o którym informacje zbierał dziennikarz, nie przyznają się do winyzawartość zablokowana

Autor: Grzegorz Broński


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się