Derby dla Śląska!

Dodano: 27/02/2019 - numer 2265 - 27.02.2019
To był nokaut. Choć wynik nie do końca to pokazuje, Śląsk Wrocław był zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0. Tym samym wrocławianie wciąż są w walce o pierwszą ósemkę. Pierwsza połowa meczu momentami przypominała bardziej kopaninę na podwórku niż mecz najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce. Obie drużyny raz za razem traciły piłkę, a akcje z trzema wymienionymi podaniami można było zliczyć na palcach jednej dłoni. Na początku mocniej zaatakowało Zagłębie i już po chwili mogło prowadzić. Na pustą bramkę uderzał Damjan Bohar, ale świetnym refleksem popisał się Jakub Łabojko, wybijając piłkę z linii. Przez kolejne minuty nic się nie działo. Śląsk miał jeden pomysł na ten mecz: skutecznie się bronić, wybijać piłkę daleko na Marcina Robaka i wykorzystywać swoje