Jeden krok od przepaści

Dodano: 01/03/2019 - numer 2267 - 01.03.2019
Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice przegrali w piątym meczu ćwierćfinału play-off z Unią Oświęcim 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Po pojedynku, który odbył się w katowickiej Satelicie, w rywalizacji tych drużyn (do czterech zwycięstw) zawodnicy z Górnego Śląska przegrywają 2–3. Dla GKS dzień rozgrywania tego meczu był szczególny. Obchodzono wówczas 55-lecie istnienia tego klubu (27 lutego 1964 r.). Od pierwszej minuty przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili jej wykorzystać. Za to Unia już w pierwszej tercji wyprowadziła trzy groźne kontry, jednak niezakończone szczęśliwie dla nich. W trakcie tej części gry oświęcimianie przez 76 s grali w podwójnej przewadze. Na ławkę kar powędrował najpierw Jesse Rohtla, a chwilę później Martin Cakajik (12. minuta). Jednak przyjezdni nie