Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Wspominamy walczących o wolność

Dodano: 04/03/2019 - numer 2269 - 04.03.2019
TRADYCJA \ Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych przeszedł wczoraj ze Wzgórza Wawelskiego do parku Jordana w Krakowie. Poprzedziła go msza św. w katedrze. Ksiądz prof. Jacek Urban mówił w homilii, że działalność powojennego antykomunistycznego podziemia była „walką o wolność, o Polskę i o prawdę”. W krakowskiej uroczystości uczestniczyli m.in. wicepremier Jarosław Gowin, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski i minister, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego Anna Maria Anders oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. – Obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzisiaj w szczególny sposób modlimy się w ich intencji. Powoli uświadamiamy sobie, że to, co się stało po zakończeniu II wojny światowej, to było kolejne nasze narodowe
     

47%
pozostało do przeczytania: 53%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze