ŁKS pokonał Stal Mielec, grając w dziesiątkę

Łódzki Klub Sportowy wywalczył skromne zwycięstwo 1:0 z innym kandydatem do awansu, drużyną Stali Mielec. Gola w 53. min zdobył Maksymilian Rozwandowicz, a od 78. min łodzianie grali w dziesiątkę. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wrócili do Łodzi z 3 pkt po golu zdobytym z rzutu karnego. W 6. minucie drugiej połowy Piotr Pyrdoł został sfaulowany przez Josipa Šoljicia. Sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr, a na listę strzelców wpisał się Rozwandowicz. – To dla nas cenne zwycięstwo – ocenił Moskal na pomeczowej konferencji prasowej. – Gratuluję moim zawodnikom. Stal miała dużą przewagę, chyba nawet stworzyła sobie więcej sytuacji. Niemniej to moja drużyna była skuteczniejsza – dodał.   Stal Mielec–ŁKS Łódź 0:1 (0:0) Bramka: 53’ Rozwandowicz Stal Mielec: Kiełpin –