Polska–Rosja razy dwa

numer 2275 - 12.03.2019Sport

Siatkówka Liga Mistrzów siatkarzy wkracza w decydującą fazę. Od wtorku do czwartku zostaną rozegrane cztery mecze ćwierćfinałowe, po których będziemy znać skład półfinałów. W grze nadal są dwa polskie kluby. W środę Trefl Gdańsk podejmie u siebie Zenita Kaza, a dzień później PGE Skra Bełchatów także w Polsce zagra z Zenitem St. Petersburg.

Trudniejsze, niemal niemożliwe do zrealizowania, zadanie stoi przed Treflem. Zenit z Kazania to bodajże najsilniejszy klub świata. Polskie kluby w ćwierćfinale nie mogły jednak liczyć na szczęśliwe losowanie, gdyż nie znalazły się w gronie rozstawionych drużyn. Kazań prowadzony przez charyzmatycznego trenera Władimira Aleknę to obrońca trofeum, sześciokrotny triumfator rozgrywek, a do tego śrubujący rekord wygranych spotkań w Lidze Mistrzów. Na liczniku ma już 29 zwycięstw z rzędu. W krajowej lidze w 24 meczach doznał zaledwie jednej porażki.

W składzie Zenita nie brakuje znakomitych graczy. Jednym z nich jest reprezentant Francji Earvin N'Gapeth, a o sile ekipy Alekny stanowią m.in. Amerykanin Matthew Anderson oraz Rosjanie Maksim Michajłow, Aleksander Butko, Artem Wołwicz, Aleksiej Spiridonow czy Aleksiej Werbowzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->