Więcej kasy dla Ekstraklasy

FUTBOL \ Duży zastrzyk finansowy dla polskiej piłki

numer 2276 - 13.03.2019Sport

Nowy sezon przyniesie rewolucję w transmitowaniu spotkań rodzimej ligi. Po raz pierwszy w tym tysiącleciu rywalizacja o mistrzostwo Polski na stałe zagości w TVP, od 2020 r. zastrzyk finansowy czeka też akademie piłkarskie. A do tego rządzący ligową spółką właśnie zaprosili do współpracy bukmacherów.

W ramach postępowania przetargowego bukmacherom zostaną zaoferowane dwa pakiety. Pierwszy będzie umożliwiał zakup praw do transmisji 296 meczów piłkarskiej Ekstraklasy na wyłączność, a w rezultacie pokazywanie meczów Ekstraklasy w ograniczonym zakresie na platformie internetowej bukmachera, na której przyjmowane są zakłady. Drugi, alternatywny pakiet umożliwi zakup takich praw bez wyłączności maksymalnie czterem licencjonowanym firmom przyjmującym zakłady.

Spółka do współpracy zaprasza legalnie działających bukmacherów, czyli m.in. krajowych gigantów – STS i Fortunę. Ekstraklasa zdecydowała się wysłać zapytania ofertowe do wszystkich licencjonowanych bukmacherów, a także tych, którzy mają już zezwolenie Ministerstwa Finansów na działanie w Polsce, ale nie wykorzystują jeszcze wyników Ekstraklasy. Do tej pory na bazie umów spółka ligowa udostępnia wyniki meczów, za co otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 0,3 proc. od obrotu firm bukmacherskich. W minionym sezonie Ekstraklasa osiągnęła wpływy z tego tytułu na poziomie ok. 11 mln zł. Pieniądze te zwiększają wpływy klubów przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży. – Chcemy zacieśniać naszą współpracę ze środowiskiem bukmacherskim, bo stwarza to możliwości wzajemnego rozwoju. Zgodnie z wymogami ustawowymi łączy nas formalna współpraca i firmy, które zarabiają na meczach Ekstraklasy, oferując zakłady na nasze mecze, wnoszą opłatę liczoną od obrotu – tłumaczy prezes Ekstraklasy Marcin Animucki.

Co mogą zyskać bukmacherzy? Ci, którzy zakupią prawa do transmisji meczów na swoich platformach internetowych, będą mogli wybrać rozwiązanie technologiczne wykorzystywane przy transmisji meczów pod warunkiem zastosowania określonych w przetargu zabezpieczeń sygnału oraz videoplayera. Prawa do oglądania transmisji na platformach internetowych bukmacherów będą mieli tylko zarejestrowani użytkownicy, posiadający aktywny zakład na mecz w dowolnych rozgrywkachzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->