Mieszkania+ rosną na wiosnę

BUDOWNICTWO \ Ruszają kolejne programy – Mieszkanie na Start i Maluch+

numer 2276 - 13.03.2019Gospodarka

Im bliżej wiosny i początku sezonu budowlanego, tym więcej pojawia się nowych projektów w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Nowe osiedla powstaną m.in. w Wieluniu i Oławie. W sumie blisko 7 tys. lokali jest w fazie projektowania.

W Oławie powstaną 144 mieszkania, a w Wieluniu – 200 w standardzie pod klucz. – Oława to nasza kolejna inwestycja w woj. dolnośląskim. Współpraca z tym regionem może się przełożyć na budowę blisko 9 tys. mieszkań. W Wałbrzychu już niebawem do 192 lokali wprowadzą się pierwsi najemcy – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor PFR Nieruchomości.

Wieluń to kolejne, po Łowiczu, miasto w woj. łódzkim, które przystąpiło do faktycznej realizacji programu Mieszkanie+. Tu, oprócz mieszkań, zostanie wybudowany również żłobek w ramach programu Maluch+, też wspieranego przez rząd.

Rusza także program Mieszkanie na Start. W jego ramach najemcy inwestycji powstałej w Białej Podlaskiej jako pierwsi otrzymają dopłaty do czynszów. – To pierwsza gmina, która podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dopłaty do czynszów – informuje Ewa Syta, rzecznik PFR Nieruchomości SA. Wpłynęło już 58 wniosków od osób, które starają się o dopłatyzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->