Denuklearyzacja KRLD ma być szybka

numer 2276 - 13.03.2019Świat

PJONGJANG USA nie zgodzą się na stopniową denuklearyzację Korei Północnej – ujawnił specjalny przedstawiciel Donalda Trumpa ds. KRLD Steve Biegun. Inni przedstawiciele Białego Domu ujawnili, że nie ma szans na wcześniejsze poluzowanie sankcji.

KRLD od dawna twierdzi, że zrezygnuje ze swojego programu nuklearnego stopniowo, w zamian za stopniowe łagodzenie sankcji. Przed drugim spotkaniem Trumpa z Kim Dzong Unem w Wietnamie pod koniec lutego br. wielu komentatorów było przekonanych, że Trump zgodzi się na takie rozwiązanie. Rozmowy zostały jednak przerwane i obaj liderzy nie doszli do żadnego porozumienia.

– Nie będziemy przeprowadzać denuklearyzacji stopniowo – powiedział w trakcie swojego pierwszego wystąpienia publicznego od czasu zerwania rozmów w Wietnamie Steve Biegun, który zajmuje się kwestiami dyplomacji z Koreą. – Prezydent wyraził się w tym temacie jasno i cały rząd USA wykazuje tutaj całkowitą jedność – podkreślił.

Biegun stwierdził jednak, że pomimo zaostrzenia pozycji ws. denuklearyzacji rozwiązania dyplomatyczne nadal wchodzą w grę. – Na pewno spodziewamy się, że będziemy mogli kontynuować nasze stosunki – powiedział, dodając, że teraz KRLD musi pokazać, że traktuje kwestię denuklearyzacji poważniezawartość zablokowana

Autor: Wiktor Młynarz


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się

-->