reklama


​Definitywny koniec kopciuchów

numer 2278 - 15.03.2019Gospodarka

EKOLOGIA Zaczęły obowiązywać przepisy całkowicie zakazujące sprzedaży kotłów niespełniających norm emisyjnych. To definitywny koniec ze sprzedażą przestarzałych pieców, tzw. kopciuchów. Nowe przepisy mają też utrudnić wprowadzanie ich do obrotu w internecie czy na rynku wtórnym.

Co prawda rozporządzenie z 2017 r. wprowadziło nowe, ostrzejsze normy dla kotłów, ale producenci znaleźli lukę i oferowali całą gamę urządzeń na biomasę czy też podgrzewaczy wody użytkowej, które nie spełniają tych wymagań. – Właśnie dlatego była potrzebna nowelizacja przepisów – wyjaśnia wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Teraz przepisy są jeszcze bardziej rygorystyczne. Mają też utrudnić wprowadzanie do obrotu kopciuchów w internecie czy na rynku wtórnym. Wszelkie nadużycia i oszustwa w tym zakresie można zgłaszać na specjalny adres e-mail: czystepowietrze@mpit.gov.pl. O sygnalizowanie prób sprzedaży przez internet kotłów niespełniających norm emisyjnych zaapelował Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze.

Wiceminister Tobiszowski w pełni popiera tę internetową akcjęzawartość zablokowana

Autor: Mariusz Andrzej Urbanke


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
reklama
#DziękujeMyZaOdwagę
reklama