Trzaskowski podpisał, kuratorium zweryfikuje

​Edukacja Skargi rodziców na deklarację LGBT

numer 2279 - 16.03.2019

W przypadku skarg rodziców na wprowadzanie zapisów deklaracji LGBT+ w szkołach, kuratorium będzie reagować w ramach nadzoru pedagogicznego – mówi rzecznik Andrzej Kulmatycki. Szef warszawskich radnych PiS Cezary Jurkiewicz zapowiada Warszawski Protest Rodziców przeciw deklaracji LGBT planowany na placu Bankowym w poniedziałek o godz. 16.

W związku z otrzymanymi sygnałami od rodziców zaniepokojonych tematyką i zamiarem wprowadzenia do szkół założeń deklaracji LGBT w piśmie do prezydenta m.st. Warszawy Mazowiecki Kurator Oświaty wskazał m.in., że organ prowadzący – m.st. Warszawa – nie może ingerować w działalność szkół i placówek na zasadach określonych w deklaracji – poinformował rzecznik mazowieckiego kuratorium.

– Wprowadzanie dodatkowej oferty edukacyjnej do szkół musi odpowiadać obowiązującym standardom prawnym, w szczególności z poszanowaniem konstytucyjnych praw i wolności człowieka i obywatela. Wszelkiego typu programy zawierające treści wychowawcze muszą być ustalane wspólnie z rodzicamizawartość zablokowana

Autor: Jarosław Molga


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się