Kulturalny flesz

numer 2279 - 16.03.2019

Farsa

„Pomoc domowa”

Och-Teatr z Warszawy wystąpi w niedzielę 17 marca o godz. 17.30 i 20.30 w gdyńskim Teatrze Muzycznym ze spektaklem „Pomoc domowa”. To jedna z najzabawniejszych fars Marca Camolettiego. Jak to w tym gatunku bywa, przewrotną historię tworzą mąż (Krzysztof Dracz), żona (Katarzyna Gniewkowska), kochanek (Mirosław Kropielnicki) i kochanka (Małgorzata Kocik/Barbara Wypych) oraz kierująca wszystkim pomoc domowa (Krystyna Janda).

 Spektakl dyplomowy

„Hen. O końcu”

Teatr Szekspirowski w Gdańsku zaprasza w niedzielę 17 marca o godz. 19 na spektakl dyplomowy studentów IV roku AST WTT w Bytomiu. Bohaterem zbiorowym sztuki są zwyczajni ludzie, inspirowani postaciami sportretowanymi w reporterskiej książce Ilony Wiśniewskiej „Hen”. Żyją w monochromatycznym krajobrazie na północy Norwegii i opowiadają historie, które wydarzyły się gdzieś tam. „Hen” w języku norweskim oznacza bowiem „gdzieś”.

 Rodzinne

Poranki Muzyczne

„Marimba, werble, talerze i inne perkusyjne niespodzianki” to muzyczna zabawa dla całej rodziny na niedzielny poranek w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Zespół Trio Per Ka o godz. 11 zaprezentuje świat dźwięków, szumów, trzasków i całej gamy odcieni wydobywanych z instrumentów perkusyjnych. Koncert poprowadzi pomysłodawczyni cyklu Poranki Muzyczne Karolina Klawitter, która opowie o historii poszczególnych instrumentówzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się