Kulturalny flesz

numer 2279 - 16.03.2019

JAZZ

Zagra kwartet Obary

Dzisiaj o godz. 19 w Filharmonii Łódzkiej wystąpi zespół jazzowy Maciej Obara Quartet. Muzycy zaprezentują muzykę z albumu „Unloved”. W Łodzi saksofonista Maciej Obara wystąpi z pianistą Dominikiem Wanią, kontrabasistą Olem Mortenem Vaganem i perkusistą Gardem Nilssenem. Koncert poprowadzi Dominika Jakubowska. Bilety na to wydarzenie można kupować w kasach filharmonii przy ul. Narutowicza.

 PRAPREMIERA

Ferragosto

W niedzielę o godz. 19.15 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w ramach XXV Festiwalu Przyjemnych i Nieprzyjemnych odbędzie się prapremiera sztuki „Ferragosto” w reż. Artura Orzechowskiego. Teatr Powszechny z okazji 100. rocznicy urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego przygotował sztukę opowiadającą o życiu tego wybitnego pisarza. Spektakl jest objęty honorowym patronatem resortu kultury.

 OPERA

Wystawią „Flisa”

Dzisiaj o godz. 18 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbędzie się premiera rzadko wykonywanej opery Stanisława Moniuszki „Flis”. To jednoaktowe dzieło opowiada o młodej parze zakochanych. Uczucia zabarwione dramatem, komedią i nadwiślańską ludowością przedstawią studenci łódzkiej uczelni oraz tancerze ze szkoły baletowej. Bilety na spektakl w kasach przy ul. Żubardzkiejzawartość zablokowana

Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się