​Miedź jedzie dalej

numer 2279 - 16.03.2019

Nie mieli czasu na świętowanie awansu do półfinału Totolotek Pucharu Polski piłkarze Miedzi Legnica. Już w niedzielę zielono-niebiesko-czerwonych czeka kolejny ważny pojedynek. Teoretycznie łatwiejsza przeprawa jest przed KGHM Zagłębiem Lubin.

Podopieczni trenera Dominika Nowaka zagrają w Gliwicach z rozpędzonym Piastem, dowodzonym przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika. W minionej kolejce zespół znad Kaczawy odprawił już z kwitkiem poprzedniego szkoleniowca kadry narodowej. Teraz w Legnicy liczą na powtórkę. Skala trudności jednak rośnie. Nie tylko dlatego, że Miedź zagra na terenie rywala. Piast w tym roku przegrał tylko wyjazdowe starcie z równie rewelacyjną Cracovią. Później gliwiczanie konsekwentnie wygrywali. Dzięki temu zespół z Górnego Śląska jest trzeci w tabeli i wywiera coraz większą presję na drugą Legię Warszawa. Nie oznacza to wcale, że niebiesko-czerwoni nie czują respektu przed najbliższym rywalem.

– Ktoś powiedział, że na takich meczach można tylko stracić... Miejsce w tabeli i liczba zdobytych punktów sugerują, kto powinien wygrać mecz, ale widzimy, że nasza liga staje się coraz bardziej nieprzewidywalnazawartość zablokowana

Autor: Paweł Sasiela


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się