​Uczniom do twarzy w mundurze

numer 2279 - 16.03.2019

W auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu odbyło się ślubowanie klas mundurowych. W uroczystości wzięli udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz przedstawiciele służb mundurowych, uczelni wyższych oraz Śląskiego Kuratorium Oświaty.

Zgodnie z porozumieniem o współpracy zawartym pomiędzy ZSEU w Zabrzu, Jednostką Wojskową nr 4217 w Gliwicach oraz Komendą Miejską Policji w Zabrzu powołano kolejne klasy mundurowe: technik ekonomista o profilu policyjnym (28 uczniów) i technik logistyk o profilu wojskowym (31 uczniów). Od początku bieżącego roku szkolnego obie klasy, zgodnie z programem nauczania stworzonym przez nauczycieli, pracowników policji i wojska, realizują dwie godziny zajęć mundurowych tygodniowo. Młodzież uczestniczy też w zajęciach z samoobrony, a lekcje wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa zostały podporządkowane tematyce mundurowej. Zajęcia odbywają się z pracownikami policji i wojska. Trzy dni w tygodniu to dni mundurowe.

W uroczystym ślubowaniu, które odbyło się w ZSEU, wzięli udział m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz przedstawiciele służb mundurowych, uczelni wyższych oraz Śląskiego Kuratorium Oświaty. Nie zabrakło również rodziców oraz bliskich uczniów, którzy składali tego dnia ślubowaniezawartość zablokowana

Autor: M


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się