​Wysoka wygrana w derbach

Dodano: 25/03/2019 - numer 2286 - 25.03.2019
Jest zwycięstwo! Legia pewnie pokonała HydroTruck Radom 94:72 w meczu 24. kolejki Energa Basket Ligi. To ważna wygrana dla wojskowych, którzy walczą o miejsce w czołowej ósemce po sezonie zasadniczym. Najlepszym zawodnikiem Legii był zdobywca siedemnastu pkt Jakub Karolak. To dzięki jego celnemu rzutowi za trzy pkt wojskowi wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu – 7:4. Radomianie jednak nie odpuszczali i mniej więcej do połowy trzeciej kwarty dotrzymywali kroku Legii. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 72:59. W końcówce z dobrej strony pokazali się Omar Prewitt i Filip Matczak, a gospodarze powiększali przewagę, wygrywając ostatecznie 94:72. – Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i dlatego taki wynik. Druga połowa była kapitalna w naszym wykonaniu. Myślę, że też kibice dołożyli się swoim