Ważna wygrana Ślęzy

Dodano: 26/03/2019 - numer 2287 - 26.03.2019
W przedostatnim spotkaniu sezonu Ślęza Wrocław pokonała na wyjeździe Artego Bydgoszcz 70:69. Wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Tym samym wrocławski klub ma ciągle teoretyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca po fazie zasadniczej. Już początek meczu pokazał, że to będzie niezwykle zacięta rywalizacja. Ziomara Morrison prezentowała się świetnie po stronie Artego, natomiast z drugiej strony kroku dotrzymywała jej Marissa Kastanek. Dopiero po 5 minutach meczu gospodynie zbudowały czteropunktową przewagę. Wrocławianki dość łatwo dochodziły do sytuacji, ale słaba skuteczność i niewykorzystywanie dogodnych okazji nie pozwoliło im doprowadzić do remisu. Dopiero w końcówce pierwszej kwarty przyjezdne odrobiły straty i nawet wyszły na