Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Szczecińska diecezja pomaga Afryce

Dodano: 27/03/2019 - numer 2288 - 27.03.2019
POMOC \ W sierocińcu w Wambie, w środkowej Kenii przebywa ok. 50 niepełnosprawnych dzieci. Gdyby nie opieka sióstr, spotkałaby je śmierć. – Teraz my chcemy pomóc tym dzieciom i wesprzeć prace sióstr – mówi „Codziennej” ks. Paweł Płaczek, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Los niepełnosprawnych dzieci, które rodzą się w plemionach Samburu w środkowej Kenii jest niezwykle okrutny. Matki zazwyczaj porzucają je w buszu. Dlatego siostry misjonarki, pomagające w szpitalu w Wambie, otworzyły dla nich sierociniec. Szpital prowadzony jest przez miejscową diecezję. Szczeciński chirurg Jerzy Sieńko półtora toku temu pracował w szpitalu w Wambie jako wolontariusz. – W tej chwili w sierocińcu jest ok. 50 dzieci w większości cierpiących na schorzenia
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze