​Krakowscy radni PiS obronili kurator Nowak

numer 2290 - 29.03.2019Polska

POLSKA LOKALNA Krakowskim radnym Koalicji Obywatelskiej nie udało się przeforsować rezolucji domagającej się usunięcia ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. Zarzucali jej mowę nienawiści. Tymczasem kurator w swoich wypowiedziach ostrzegała tylko przed niebezpieczeństwami płynącymi z warszawskiej deklaracji LGBT.

Za odrzuceniem rezolucji zagłosowało 24 radnych z PiS i Przyjaznego Krakowa, za jej przyjęciem było 19 z klubu Platforma – Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Ci ostatni żądali ustąpienia kurator ze stanowiska m.in. z powodu jej krytycznych wypowiedzi na temat warszawskiej deklaracji LGBT podpisanej przez prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Zarzucali oni kurator… mowę nienawiści.

– Nie można milczeć, kiedy mowa nienawiści wkracza do przestrzeni publicznej. Nie można milczeć, widząc, jak mowa nienawiści zmienia się w akty agresji, tym bardziej w kraju, który został dotknięty okrucieństwem II wojny światowej – mówił z emfazą Artur Buszek z klubu PN KO.

Tymczasem przewodniczący klubu PiS Włodzimierz Pietrus podkreślał bezzasadność projektu rezolucji. Jego zdaniem Rada Miasta Krakowa nie powinna się nim w ogóle zajmować. – To czysto polityczna grazawartość zablokowana

Autor: Paweł Tunia


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się