Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Egzaminy muszą się odbyć

Dodano: 30/03/2019 - numer 2291 - 30.03.2019
W całej Polsce nauczyciele przygotowują się do akcji protestacyjnej. Według informacji przekazanej przez dolnośląskiego kuratora Romana Kowalczyka na Dolnym Śląsku w ok. 78 proc. placówek może być strajk. W różnych miejscowościach kształtuje się to od 60 do 90 proc. Kurator uważa, że nadrzędną sprawą są egzaminy i trzeba zrobić wszystko, by zostały przeprowadzone bez zakłóceń. – Jeśli nie dojdzie do porozumienia rządu ze związkami zawodowymi, jesteśmy zdeterminowani, by przeprowadzić w szkołach egzaminy. Minister edukacji przygotowuje rozporządzenie, w którym przewiduje się, że w komisjach egzaminacyjnych będą mogli zasiąść pracownicy pedagogiczni z różnych placówek oświatowych, pracownicy kuratorium, wydziałów oświaty, bibliotek, jak również emerytowani nauczyciele – wyjaśnia kurator
     

82%
pozostało do przeczytania: 18%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze