Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Za cztery lata ruszy masowa produkcja polskich e-aut

Dodano: 30/03/2019 - numer 2291 - 30.03.2019
fot. emobilitypoland.pl/d
fot. emobilitypoland.pl/d
ElectroMobility Poland będzie produkowało trzy wersje kompaktowego polskiego samochodu elektrycznego – powiedział prezes spółki Piotr Zaremba. W jego ocenie prace projektowe zakończą się za ok. 40 miesięcy, a za cztery lata z fabryki wyjadą pierwsze pojazdy. Spółka ElectroMobility Poland powstała pod koniec 2016 r. Akcjonariuszami są cztery firmy energetyczne – PGE, Energa, Enea oraz Tauron, z których każda ma po 25 proc. udziałów. – Koncerny motoryzacyjne dużo robią w zakresie elektromobilności, ale podstawowy dochód dla nich nadal pochodzi ze sprzedaży samochodów spalinowych. Postanowiliśmy, że w Polsce zrobimy pewien wyłom – powstanie od zera fabryka samochodów elektrycznych – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że wkrótce zostanie wybrane miejsce produkcji.
     

31%
pozostało do przeczytania: 69%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze