Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Dobre wieści z Chile

Dodano: 05/04/2019 - numer 2296 - 05.04.2019
GÓRNICTWO \ Sierra Gorda zaczyna wychodzić na prostą. Rośnie przerób rudy miedzi, a dzięki zawarciu kompromisu z chilijskimi związkowcami uniknięto groźby strajku. – Doszliśmy do rozsądnego porozumienia. Możemy kontynuować rozwojowe działania w Sierra Gorda – zapewnił prezes KGHM Marcin Chludziński. Dużym sukcesem władz KGHM okazały się negocjacje z trzema związkami zawodowymi działającymi w Sierra Gorda w sprawie nowych kontraktów dla pracowników. Sytuacja była napięta, ponieważ Maykel Ocayo, szef związku Union 1, otwarcie groził wybuchem strajku, ale ostatecznie udało się podpisać porozumienie, które zgodnie z chilijskim prawem pracy będzie obowiązywało przez najbliższe trzy lata. Marcin Chludziński, prezes KGHM, nie kryje, że groźba strajku była realna, tym bardziej że takie protesty
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze