​Zwycięstwo Etiopczyka

Dodano: 08/04/2019 - numer 2298 - 08.04.2019
Getaye Fisseha Gelaw zwyciężył w niedzielę w dziewiątej edycji DOZ Maratonu Łódź. Etiopczyk dystans 42,195 km pokonał w czasie 2:14.39. Wśród kobiet najszybsza okazała się była mistrzyni Polski Dominika Stelmach (2:39.11). W zawodach wzięło udział ok. 6 tys. biegaczy. 29-letni długodystansowiec z Afryki finiszował przed dwójką biegaczy z Europy. Drugie miejsce ze stratą 3 minut 49 sekund zajął 26-letni Andrzej Rogiewicz, który w przeszłości zdobywał medale mistrzostw Polski w biegach przełajowych na 10 km. Na podium znalazł się również Ukrainiec Jurij Rusjuk, który królewski dystans pokonał w czasie 2:18.35. Wśród kobiet triumfowała 37-letnia Stelmach, mistrzyni Polski w maratonie z Dębna (2017 r.) oraz triumfatorka biegu charytatywnego „Wings for Life”. Wyprzedziło ją tylko dziewięciu