Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kulturalny flesz

Dodano: 09/04/2019 - numer 2299 - 09.04.2019
KONCERT Muzyka Bacewicz i Chopina Dziś o godz. 18 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej odbędzie się wiosenny koncert symfoniczny. Zabrzmią utwory Grażyny Bacewicz, Johanesa Brahmsa oraz Fryderyka Chopina. Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi rozpocznie wydarzenie wykonaniem energetycznej „Uwertury na orkiestrę” Grażyny Bacewicz. Zabrzmi także ostatnie dzieło symfoniczne Johannesa Brahmsa, czyli IV symfonia e-moll, tzw. „Elegijna”. W programie koncertu pojawi się także koncert fortepianowy f-moll Fryderyka Chopina. Partię solową w tej kompozycji interpretować będzie Cezary Karwowski, który zwyciężył w tegorocznej edycji uczelnianego konkursu na wykonanie koncertu lub cyklu pieśni z orkiestrą. Cezary Karwowski jest studentem drugiego roku studiów
     

28%
pozostało do przeczytania: 72%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze