Szczęsny zatrzymał Ajax

LIGA MISTRZÓW \ Dzięki postawie bramkarza Juventusu Włosi wywieźli z Amsterdamu remis

numer 2302 - 12.04.2019Sport

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu polskiego zawodnika. Juventus Turyn w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów zremisował 1:1 z Ajaxem w Amsterdamie. Nasz bramkarz kilkakrotnie uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 18. minucie. Zza pola karnego uderzył Marokańczyk Hakim Ziyech, jednak polski bramkarz zatrzymał piłkę zmierzającą do siatki tuż pod poprzeczką.

Szczęsny jeszcze nieraz popisywał się skutecznymi interwencjami, a chwilę przed końcem pierwszej połowy swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentował Cristiano Ronaldo. Przy kontrataku Portugalczyk w sprinterskim stylu wpadł w pole karne Ajaxu i niepilnowany, po dośrodkowaniu João Cancelo, celnym strzałem głową dał Juventusowi prowadzenie.

Strata gola nie załamała mistrzów Holandii. Po przerwie od razu ruszyli do ataku i błyskawicznie wyrównali. Z ok. 13 m precyzyjnym uderzeniem mimo asysty dwóch obrońców popisał się David Neres. Zasłonięty Szczęsny nie miał szans na obronę.

Ajax nadal atakował. W całym meczu oddał sześć celnych strzałów, przy zaledwie jednym Juventusu. W końcówce to jednak turyńczycy byli blisko szczęścia, kiedy w słupek trafił Douglas Costa.

Po meczu mnóstwo pochwał zebrał Cristiano Ronaldo, ale Włosi nie zapominają również o znakomitej postawie Wojciecha Szczęsnego. „Niekoniecznie efektowny, ale bardzo efektywny