Wyścig pokoleń

TOUR DE POLOGNE \ Znamy trasę najważniejszych zawodów kolarskich w naszym kraju

numer 2302 - 12.04.2019Sport

Pod tytułowym hasłem będzie przebiegała 76. edycja Tour de Pologne, który na początku sierpnia odbędzie się w Polsce. Wczoraj ogłoszono trasę wyścigu. Kolarze będą przemierzali wzdłuż i wszerz południe Polski. Wielkie ściganie rozpocznie się w Krakowie, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Licząca 1060 km trasa w dużym stopniu pokrywa się z ubiegłoroczną. Rywalizacja, zaliczana do prestiżowego cyklu World Tour UCI, rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia etapem długości 136 km ze startem i metą w Krakowie. W kolejnych dniach kolarze będą finiszować w Katowicach, Zabrzu, na górze Kocierz w Beskidzie Małym, w Bielsku-Białej, Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie wyścig zakończy się po raz trzeci.

Nowym elementem będzie etap z metą przy hotelu Kocierz. Czesław Lang wybrał to rozwiązanie po wspólnym objeździe trasy z Przemysławem Niemcem, który po zakończeniu kariery kolarskiej dołączył do grona organizatorów Tour de Pologne. – Na tym etapie będzie podjazd o kącie nachylenia ponad 20 proc. To trudniejszy odcinek od zeszłorocznego, który prowadził do Orlego Gniazda w Szczyrku – ocenił Langzawartość zablokowana

Autor: Krzysztof Oliwa


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->