Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

​Podolski pomaga na Szmulkach

Dodano: 13/04/2019 - numer 2303 - 13.04.2019
Lukas Podolski, mistrz świata z 2014 r. oraz dwukrotny brązowy medalista mundiali w 2006 i 2010 r., pomaga biednym dzieciom z warszawskich Szmulek. Reprezentant Niemiec w 2014 r. założył Arkę Fundację Dzieci, która przy ul. Wojnickiej 4 na Pradze-Północ prowadzi świetlicę wyposażoną, wyremontowaną i utrzymywaną ze środków przekazywanych przez piłkarza Visselu Kobe. Świetlicę Arka Podolski otworzył 19 maja 2014 r. Zatrudnia ona czterech pracowników, których wynagrodzenie także jest opłacane ze środków fundacji. Kolejne podobne świetlice, w których dzieci – zwłaszcza te z najuboższych rodzin – znajdą miejsce do nauki i zabawy, mają powstać na Śląsku. Szmulowizna to enklawa i chyba najbiedniejsza część Warszawy. Mieszkające tam dzieci mają
     

24%
pozostało do przeczytania: 76%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze