Pozdrowienia z Wileńszczyzny

FELIETON KIBICA \ Możliwości środowiska kibicowskiego są naprawdę wielkie

numer 2303 - 13.04.2019Sport

Miniony tydzień zapisał się pięknymi kartami w historii Lechii Gdańsk. Po 36 latach znowu zagramy o Puchar Polski. Awans do finału nie był wywalczony w pięknym stylu, ale na szczęście dla biało-zielonych skutecznie.Pogratulować należy także półfinaliście, drużynie Rakowa Częstochowa, która bez kompleksów walczyła na boisku, mając często przewagę nad liderem ekstraklasy. Poza tym to klub, któremu nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli o chodzi o stadion, na którym przychodzi im rozgrywać ligowe pojedynki.

Raków to także, a może nawet przede wszystkim, wierni kibice, którzy wykazują się sporą aktywnością w zabieganiu na rzecz swojego klubu, i to dzięki nim Raków faktycznie istnieje. Historia Lechii Gdańsk, która została od zera odbudowana przez najwierniejszych fanów, pokazuje, jak wielkie są możliwości środowiska kibicowskiego. Owoce zaangażowania, które rozpoczęło się w 2001 r. startem Lechii w ówczesnej VI lidze, są już dzisiaj bardzo widocznie. Wszyscy w Gdańsku trzymamy kciuki za biało-zielonych, żeby ten rok zakończyli w podwójnej koronie.

Tymczasem z kibicami Lecha Poznań przebywam w tych dniach na Wileńszczyźnie. Wczoraj dotarliśmy do Solecznik, spotkamy się z naszymi rodakami w Mościszkach i Dziewianiszkach. Odwiedzimy naszą młodzież, którą chcemy w tym roku zaprosić nie tylko do Piły, lecz także w Góry Świętokrzyskiezawartość zablokowana

Autor: Ks. Jarosław Wąsowicz SDB


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->