​Etiopczyk najszybszy w Warszawie

Dodano: 15/04/2019 - numer 2304 - 15.04.2019
Regasa Mindaye Bejiga z Etiopii czasem 2:09.42 wygrał Orlen Warsaw Marathon. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Sheila Jerotich – 2:26.06. Mistrzem Polski w maratonie został Marcin Chabowski, który zajął 4. miejsce. Zwycięzca zgarnął 60 tys. zł. Bejiga do ostatnich metrów walczył z ubiegłorocznym triumfatorem Kenijczykiem Ezekielem Kemboi Omullo, którego wyprzedził o siedem sekund. Orlen Warsaw Marathon był jednocześnie mistrzostwami Polski mężczyzn. Złoty medal zdobył Chabowski (2:13.10), srebrny Mariusz Giżyński (2:13.25), a brązowy Adam Nowicki (2:13.28). Chabowski zapowiadał walkę nie tylko o krajowy prymat, ale także o minimum uprawniające do występu w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio. Do wyniku 2:11.30 zabrakło mu jednak sporo. – Mniej więcej od 25. km biegłem samotnie, a