Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

PSL pasożyt, PO nosiciel

Dodano: 19/07/2012 - Numer 262 - 19.07.2012
Przy okazji kolejnej afery obozu władzy – taśm PSL-u – warto przypomnieć: PSL nie jest bytem żyjącym samodzielnie. Jest to rodzaj politycznego pasożyta, zespół ludzi bez konkretnego celu poza reprodukcją swojej władzy i pozycji. Nie jest to twór dostatecznie silny, by móc trwać w polityce samodzielnie – potrzebuje nosiciela. To nosiciel pozwala mu dostać się do przestrzeni, które następnie PSL korumpuje i wysysa. I tym nosicielem jest PO. To Platforma, aby utrzymać władzę, wpuściła PSL do sektorów rolniczych – i dziś widzimy tego konsekwencje. Wcześniej to PO wpuściła w sektor energetyczny PSL – co niemal (gdyby nie reakcja przerażonej UE) zakończyło się dla nas wieloletnim uzależnieniem energetycznym od Rosji. Pamiętajmy więc, że to Tusk wprowadził do Sejmu dwie choroby – Palikota i PSL
     

65%
pozostało do przeczytania: 35%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze