fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

CPK szansą na awans do europejskiej elity

TRANSPORT \ Najważniejsza polska inwestycja infrastrukturalna

numer 2304 - 15.04.2019Gospodarka

Lotniczy środek ciężkości w Europie przesuwa się na wschód, a Polska i Rumunia to przyszli liderzy tego rynku – stwierdził pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild podczas konferencji IATA Aviation Day Romania w Bukareszcie. – Wykorzystując najnowsze rozwiązania, możemy skrócić dystans, który nas dzieli od rynków Europy Zachodniej – dodał.

Jak poinformowało na swoich stronach internetowych Ministerstwo Infrastruktury, wiceminister Wild uczestniczył w zorganizowanej w Bukareszcie przez Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) oraz prezydencję rumuńską w UE konferencji IATA Aviation Day. W jej trakcie Wild mówił o rozwoju transportu lotniczego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Według Wilda lotniczy środek ciężkości w Europie przesuwa się na wschód. – Polska i Rumunia to przyszli liderzy tego rynku – stwierdził wiceminister. Jak wyjaśnił, szansą dla szybko rosnącego rynku lotniczego w Polsce jest to, że wykorzystując najnowsze rozwiązania możemy skrócić dystans, który wciąż nas dzieli od rynków Europy Zachodniejzawartość zablokowana

Autor: Jan Kamieniecki


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->