Dobre wyniki i dobre perspektywy

numer 2304 - 15.04.2019Gospodarka

MOTORYZACJA W marcu kupiono w Polsce rekordowo dużo, bo ponad 56,5 tys. nowych samochodów. Łącznie przez trzy miesiące z salonów wyjechało niemal 157 tys. sztuk. Wzrost osiągnięto głównie dzięki znacznemu wzrostowi sprzedaży aut dostawczych dla przedsiębiorstw, który wyniósł 14 proc.

Co roku gdy prowadzone są wyprzedaże, w pierwszych miesiącach obroty w salonach szybko rosną. W tym roku w marcu zwiększyły się one o ponad 15 proc. w porównaniu z lutym. W sumie od początku roku sprzedano 156,8 tys. nowych aut.

Marek Konieczny, prezes Związku Dealerów Samochodów, nie uważa, aby przyczyną wzrostów sprzedaży na początku roku były głównie obniżki cen. – Samochodu nie kupuje się nagle, osoby planujące zakup czekają na okazje, czyli wyprzedaże. Ten mechanizm działa od lat, inna sprawą jest to, czy faktycznie klient uzyskuje wówczas niższe ceny – ocenia szef ZDS. Przyznaje jednocześnie, że wyniki pierwszych tegorocznych miesięcy okazały się lepsze od tych spodziewanych przez branżę. Po zeszłorocznym rekordzie sprzedaży wywołanym zmianą przepisów podatkowych dla firm spodziewano się mniejszego popytuzawartość zablokowana

Autor: a.mac


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->