​Najpierw wysoki poziom życia, dopiero potem euro

numer 2304 - 15.04.2019Polska

wybory do pe W sobotę odbyła się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Głównym tematem przemówień najważniejszych polityków PiS była kwestia przyjęcia przez Polskę waluty euro. Swoje przedwyborcze zgromadzenia miały też Koalicja Europejska i Wiosna Roberta Biedronia.

Traktat akcesyjny zobowiązuje nas do przyjęcia euro, ale nie wyznacza terminu. I dlatego można powiedzieć tak: euro kiedyś przyjmiemy, bo takie mamy zobowiązanie, ale przyjmiemy je wtedy, kiedy będzie to w naszym interesie. A w naszym interesie będzie to wtedy, kiedy osiągniemy poziom zbliżony do Niemiec – poziom PKB, poziom stopy życiowej – zapowiedział podczas konwencji w Lublinie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

W podobnym tonie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki. – Nasi konkurenci polityczni, Koalicja Europejska chcą nas jak najszybciej wprowadzić do strefy euro. A my pokazujemy, że zgodnie z teorią i praktyką z naszym doświadczeniem nie opłaca nam się, dzisiaj w szczególności, przyjmować waluty euro – powiedział. – My chcemy przede wszystkim europejskich wynagrodzeń, a nie europejskich cen, i drogą do tego jest utrzymanie polskiego złotego – dodał.

Podczas konwencji wystąpiła także jedynka Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z okręgu lubelskiego – poseł Elżbieta Kruk. – Najważniejszym przekazem sobotniej konwencji była kwestia eurozawartość zablokowana

Autor: jal


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->