Polska gospodarka nadal jasno świeci

numer 2305 - 16.04.2019Gospodarka

WZROST GOSPODARCZY Na tle niezbyt optymistycznych przewidywań dla świata polska gospodarka nadal świeci jasno – tak ostatnie prognozy Międzynarodowego Funduszu Walutowego skomentował na Twitterze minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Zgodnie z prognozami MFW polska gospodarka w 2019 r. będzie się rozwijała najszybciej spośród krajów naszego regionu.

Niestety, prognozy dla świata nie są zbyt pomyślne, bo po raz kolejny MFW obniżył globalne szacunki wzrostu. Fundusz przewiduje, że wzrost PKB dla świata ma spaść do 3,3 proc. PKB. Zwalniać będą nie tylko gospodarki strefy euro, lecz także Stanów Zjednoczonych – powiedział Kwieciński. Minister zwrócił uwagę, że prognozy mogą być jeszcze zrewidowane, jeżeli nastąpi tzw. chaotyczny brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

Szef resortu porównał ostatnie trendy w światowej gospodarce do górskiej wędrówki. – Można powiedzieć, że te prognozy są mniej więcej takie jak wędrówka po górach. Przy czym nie wspinamy się wyżej, nie rośniemy, tylko schodzimy na przełęcz i obyśmy nie musieli schodzić jeszcze niżej do doliny – obrazowo tłumaczył szef MIiRzawartość zablokowana

Autor: Paweł Woźniak


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->