|fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

Rząd walczy o uczniów

STRAJKI NAUCZYCIELI \ Okrągły stół rozwiąże problem?

numer 2305 - 16.04.2019Polska

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział wczoraj w Radiu Zet, że we wtorek lub w środę wyjdzie zaproszenie z Kancelarii Premiera do wszystkich zainteresowanych udziałem w okrągłym stole w sprawie strajku nauczycieli. Jak powiedzieli „Codziennej” posłowie Tomasz Rzymkowski i Zbigniew Gryglas oraz warszawski radny Jacek Ozdoba, idea okrągłego stołu w oświacie to bardzo dobry pomysł.

W ostatnim czasie premier Mateusz Morawiecki informował, że chciałby, żeby po świętach nastąpiła w formule okrągłego stołu ogólnonarodowa debata o systemie oświaty. Wczoraj Michał Dworczyk zadeklarował, że rząd chce rozmawiać ze strajkującymi nauczycielami. Szef KPRM mówił, że PiS poważnie traktuje nauczycieli, jednak jego zdaniem strajk zaczyna się radykalizować.

– Ja bardzo głęboko wierzę w ideę okrągłego stołu, jeśli chodzi o oświatę. Ostatnie sondaże wskazują, że również Polacy oczekują tego typu rozmów. Mam nadzieję, że te strajki zostaną zażegnane, ponieważ ja nie godzę się na tego typu formę protestów – mówi „Codziennej” Zbigniew Gryglas, poseł Porozumienia. Radny m.st. Warszawy Jacek Ozdoba powiedział nam, że strajk od samego początku ma zabarwienie polityczne. – Pan Broniarz realizuje program PO, a w okresie kampanii wyborczej Grzegorz Schetyna chce to wykorzystać – ocenił Ozdoba.

Również Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15, stwierdził, że okrągły stół jest bardzo dobrym pomysłem. Jego zdaniem rozmowa powinna dotyczyć całej oświaty oraz oceny nauczycieli. – Teraz widzimy, że mamy nauczycieli, którzy kształcą olimpijczyków, ale są też tacy, którzy podczas egzaminów przebierają się za krowy – mówi „Codziennej” Rzymkowskizawartość zablokowana

Autor: Marlena Nowakowska


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się
-->