​Seria kontuzji rozbiła ONICO

numer 2307 - 18.04.2019

Nie tak miał wyglądać pierwszy półfinał mistrzostw Polski ONICO Warszawa–Jastrzębski Węgiel. Stołeczny zespół był faworytem, ale niestety przegrał, i to jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wszystko przez plagę kontuzji, która dopadła siatkarzy ONICO.

W pierwszym meczu na Torwarze we wtorkowy wieczór ONICO przegrało z zespołem z Jastrzębia 1:3. Jutro drugie spotkanie na Śląsku. Jeśli warszawski zespół ponownie przegra, to nie awansuje do wymarzonego finału. A wszystko przez olbrzymiego pecha Bartosza Kurka. Atakujący ONICO doznał kontuzji kręgosłupa i nie zagra już do końca sezonu.

– Bartek Kurek od dłuższego czasu zmagał się z bólami krzyża, niestety w zeszłym tygodniu doszło do nasilenia dolegliwości. Wykonane badania wykazały, że należy pilnie wdrożyć leczenie, by zapobiec pogłębianiu się kontuzji i nie ryzykować zdrowiem zawodnika. Sytuacja nie jest na tyle poważna, by w jakikolwiek sposób zagrażała możliwości dalszego uprawiania siatkówki, ale niewątpliwie potrzebna jest przerwa. Zawodnik wspólnie z klubem, kadrą medyczną ONICO i reprezentacji Polski podjęli decyzję o przerwie i wdrożeniu odpowiedniego leczenia – przekazał Grzegorz Adamczyk, lekarz warszawskiej drużynyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama