Skutecznie ścigają oszustów

REGION ZARZUTY DLA FAŁSZYWYCH POLICJANTÓW I PROKURATORÓW

numer 2307 - 18.04.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem lublinieckiej prokuratury zakończyli sprawę dotyczącą oszustw tzw. metodą na policjanta. W jej wyniku trzem oszustom przedstawiono łącznie aż 12 zarzutów karnych. – Przestępcy działali na terenie województwa śląskiego i świętokrzyskiego – informuje podinsp. Aleksandra Nowara z KWP w Katowicach. Teraz staną przed sądem, grozi im kara do 8 lat więzienia.

Jak podkreśla podinsp. Aleksandra Nowara, sposób działania przestępców był zawsze podobny. – Dzwonili do wytypowanych wcześniej osób, podając się za policjanta lub prokuratora i informowali swoich rozmówców o nieprawdziwych zdarzeniach drogowych, których sprawcami miały być osoby bliskie rozmówcy. Za rzekomą pomoc w czynnościach żądali przekazania pieniędzy – wyjaśnia policjantka.

Z policyjnych danych wynika, że kwoty, na które udało się im oszukać wielu łatwowiernych, wahały się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. – W sumie ich łupem padło ponad 150 tys. zł – wylicza podinsp. Aleksandra Nowara. Zatrzymani to 34-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta, mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, oraz 45-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Oszuści działali od 2017 r. – Wobec jednego ze sprawców sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu, a w najbliższym czasie sprawa trafi z aktem oskarżenia do lublinieckiego sądu – dodaje policjantkazawartość zablokowana

Autor: Rafał Grzegorzewski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama