​Po świętach miasto stanie w korkach?

numer 2307 - 18.04.2019

Po Świętach Wielkanocnych, na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się kolejny etap prac przy potężnej przebudowie węzła drogowego – skrzyżowania dróg krajowych 86 oraz 81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73. Pułku Piechoty) w Katowicach. Władze Katowic przypominają więc kierowcom, że muszą się przygotować na duże zmiany w organizacji ruchu. Zmiany w organizacji ruchu będą dotyczyły także ruchu tranzytowego przecinającego Katowice.

Zmiany będą polegały przede wszystkim na zawężeniu ul. Pszczyńskiej (DK86) na wysokości Giszowca – do jednego pasa w każdym kierunku – zarówno w stronę Sosnowca, jak i w kierunku Tychów. Utrzymane będą funkcjonujące włączenia – zjazdy i wyjazdy – ulic Kolistej i 73. Pułku Piechoty z ul. Pszczyńską, jednak ze względu na spodziewane spiętrzenie ruchu w tym obszarze będzie to utrudnione. Przypomnijmy, że średnio tę drogę pokonuje codziennie aż 58,5 tys. pojazdów. Drugą zmianą będzie zamknięcie możliwości zjazdu z autostrady A4 – jadąc od strony Gliwic – w kierunku Tychów. Tę trasę pokonuje codziennie średnio ponad 10 tys. kierowców. Wprowadzanie opisywanych zmian jest konieczne, by wykonać pierwszy etap inwestycji, polegający m.in. na wykonaniu nowych odcinków ul. Pszczyńskiej łącznie z budową wiaduktów drogowych nad linią kolejową i ul. Kolistą oraz bezkolizyjnych, bezpośrednich zjazdów i wjazdów z ul. Pszczyńskiej na ul. 73. Pułku Piechoty. Piesi zyskają nowe połączenia ul. Kolistej pod wiaduktem w ciągu ul. Pszczyńskiej oraz przejścia podziemne i połączenia pomiędzy przystankami autobusowymi. Rowerzyści natomiast otrzymają drogę dla rowerów po zachodniej stronie ul. Pszczyńskiej oraz ciągi pieszo-rowerowe poprzeczne do ul. Pszczyńskiej.

– Zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużych inwestycjach drogowych wprowadzenie czasowych zmian będzie się wiązało z przejściowymi niedogodnościami – ale jest to niezbędne, żeby docelowo odczuć zasadniczą poprawę sytuacji. Dzięki oddzieleniu ruchu tranzytowego od wewnątrzmiejskiego będzie się jeździło płynniej, bez zatorów, a dodatkową korzyścią będą zaoszczędzone czas i paliwozawartość zablokowana

Autor: um


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama