Rewolucja za rewolucją

Ekstraklasa \ Latem Lecha Poznań opuści co najmniej 10 piłkarzy

numer 2307 - 18.04.2019Sport

Władze Lecha Poznań ogłosiły, że latem klub pożegna aż 10 zawodników. W ich miejsce przyjdzie kilku nowych. Zmieni się też szkoleniowiec. Trudno zliczyć, która to już w ostatnich latach rewolucja w Lechu.

Tylko w tym sezonie doszło do dwóch. Jeszcze w maju po Chorwacie Nenadzie Bjelicy klub przejął Serb Ivan Đurđević, jedna z legend Lecha, w przeszłości waleczny i ambitny piłkarz, uwielbiany przez kibiców Kolejorza. Miał być trenerem na lata – wytrzymał do początku listopada.

Zastąpił go jako tymczasowy szkoleniowiec Dariusz Żuraw, aby po dwóch tygodniach oddać ster Adamowi Nawałce. On też miał być trenerem na lata i po sezonie dokonać przemeblowania składu. Nie dotrwał i pod koniec marca Żuraw znowu został tymczasowym trenerem. Na to, żeby zostać na stałe, wielkich szans nie ma po tym, jak Lech tylko cudem obronił miejsce w górnej połowie tabeli, po porażkach z Lechią Gdańsk i Jagiellonią Białystok w dwóch ostatnich kolejkach fazy zasadniczej sezonu.

We wtorek władze Lecha ogłosiły listę piłkarzy, którzy latem opuszczą klub z Bułgarskiej. Są wśród nich: pomocnicy Łukasz Trałka, Maciej Gajos, bramkarze Bośniak Jasmin Burić i Słowak Matúš Putnocký, obrońcy Marcin Wasielewski i Czarnogórzec Nikola Vujadinović. Z kolei trójce defensorów Rafałowi Janickiemu, Argentyńczykowi Vernonowi De Marco oraz Grekowi Dimitrisowi Gutasowi kończy się okres wypożyczenia i wrócą do swoich klubów. Z Kolejorzem pożegna się także Rumun Mihai Răduţ, który ma wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcyzawartość zablokowana

Autor: Artur Szczepanik


Pozostało 50% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama