Amerykanie wracają na Księżyc

PODBÓJ KOSMOSU \ NASA celuje w pogrążony w ciemnościach księżycowy biegun południowy

numer 2307 - 18.04.2019Nauka

Wiceprezydent Mike Pence oświadczył, że chce, by amerykańscy astronauci w ciągu pięciu najbliższych lat wrócili na Księżyc. Odnosząc się do niedawnego sukcesu Chin, które wysłały na naturalnego satelitę Ziemi bezzałogową misję, oznajmił, że – tak jak w latach 60. – znów zaczął się kosmiczny wyścig.

National Aeronautics and Space Administration (NASA, Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) od wielu lat planowała powrót na Księżyc, ale ostatnio władze w Waszyngtonie poinformowały o przyspieszeniu tych zamierzeń.

Wiceprezydent Pence mówił na ten temat na spotkaniu National Space Council w Huntsville w Alabamie. – To oficjalne stanowisko amerykańskich władz, by nasi astronauci powrócili na Księżyc w ciągu pięciu najbliższych lat – oświadczył Pence. – Tak jak Stany Zjednoczone były pierwszym krajem, który wysłał ludzi na Księżyc, tak również Amerykanie będą pierwszymi, którzy tam powrócą w XXI w. – oznajmił.

Celem NASA ma być pogrążony w ciemnościach księżycowy biegun południowy, gdzie według naukowców mogą się znajdować duże zasoby lodu. Woda ta ma być źródłem paliwa dla przyszłego kosmicznego pojazduzawartość zablokowana

Autor: Jacek Szpakowski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama