Niemałe zainteresowanie programem Mosty dla Regionów

numer 2307 - 18.04.2019Gospodarka

INFRASTRUKTURA 75 samorządów złożyło wnioski o dofinansowanie dokumentacji projektowej budowy przepraw w ramach rządowego programu Mosty dla Regionów. – Pierwszych decyzji możemy się spodziewać w połowie roku – zapowiedział minister Jerzy Kwieciński.

Program, którego celem jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe, cieszy się dużym zainteresowaniem – poinformował na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

W ramach zakończonego naboru samorządy wnioskowały o ponad 86 mln zł dofinansowania na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji. Szacowany przez wnioskodawców późniejszy koszt budowy przepraw, dla których złożono wnioski, wynosi ponad 4 mld zł. Na realizację programu rząd przeznaczył ok. 2,3 mld zł. Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na dofinansowanie do 80 proc. wartości inwestycji.

O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się samorządy wszystkich szczebli z 14 województw. Najwięcej wniosków pochodzi z Małopolski – 22. Z kolei żadnego wniosku nie złożyły samorządy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiegozawartość zablokowana

Autor: Andrzej Ratajczyk


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama