​Ważne spotkania premiera Morawieckiego

numer 2307 - 18.04.2019Świat

USA Chicago to miasto, które żyje Polską. Znam bardzo wielu ludzi, którzy tutaj cały czas o Polsce myślą, jak w Polsce zainwestować. To jest właśnie pierwszy temat moich zaplanowanych tutaj spotkań – powiedział po przylocie do Stanów Zjednoczonych premier Mateusz Morawiecki.

W trakcie wtorkowego spotkania z dziennikarzami w Konsulacie Generalnym RP w Chicago szef polskiego rządu poinformował, że podczas dwudniowej wizyty w USA ma zaplanowane rozmowy z amerykańskimi inwestorami i przedstawicielami świata biznesu. – Chodzi o to, aby rozmawiać z przedsiębiorcami, opisywać sytuację w Polsce i w Unii Europejskiej, w tym sytuację gospodarczą, biznesową i budżetową. Przedstawiać, w jaki sposób można w Polsce zainwestować – powiedział premier Morawiecki.

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu premier RP wziął udział w posiedzeniu okrągłego stołu chicagowskiej Rady ds. Stosunków Globalnych. Kolejnym punktem pobytu w Chicago było złożenie wieńca przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Następnie szef polskiego rządu był obecny na chicagowskiej premierze filmu dokumentalnego „The Royal Tour” w reżyserii Petera Greenberga, poświęconego Polscezawartość zablokowana

Autor: kw


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama