fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Dościgniemy Zachód, wprowadzimy euro

POLITYKA \ PiS przedstawił deklarację dotyczącą wprowadzenia euro w Polsce

numer 2307 - 18.04.2019Polska

Wysłałem do szefów formacji parlamentarnych projekt deklaracji […]. Chodzi o to, żeby te wszystkie formacje zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim nasz kraj nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu – powiedział wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Codzienna” zapytała kandydatów opozycji w wyborach do europarlamentu, co sądzą o zamianie polskiego złotego na euro.

Jarosław Kaczyński dość niespodziewanie wystąpił z pomysłem ponadpartyjnej deklaracji dotyczącej waluty euro. Jak tłumaczył, ma ona na celu chronienie naszych interesów państwowych.

– Liczymy na to, że ewentualne zobowiązania niektórych formacji politycznych wobec ich zewnętrznych sojuszników – tutaj stosuję formę przypuszczeniową – nie będą miały znaczenia, bo interes polskich obywateli i państwa polskiego jest tutaj zupełnie oczywisty – mówił prezes PiS.

Dodał również, że „złotówka chroni osiągnięty już poziom stopy życiowej” i umożliwia jej podwyższanie, zarówno poprzez rozwój gospodarczy, jak i właściwą politykę państwa.

Ponadto w deklaracji podkreślono, że wszystkie ugrupowania polityczne w Polsce powinny zadbać o bezpieczeństwo gospodarcze Polski w UE i jej dalszy dynamiczny rozwójzawartość zablokowana

Autor: Jan Przemyłski


Pozostało 51% treści.

Chcesz przeczytać artykuł do końca? Wyślij SMS i wprowadź kod lub wykup prenumeratę i zaloguj się.

Dostęp do artykułu
wyślij sms o treści GP1 na numer 7155
koszt 1 zł (1,23 zł brutto)
Prenumerata
Mam dostęp
zaloguj się


#DziękujeMyZaOdwagę
reklama