​Przypieczętować tytuł

CCC Polkowice jest już o krok od mistrzostwa Polski. Pomarańczowe w wielkim finale Energa Basket Ligi Kobiet prowadzą z InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 2–0. Choć wynik wtorkowego meczu 90:70 wskazuje na łatwą przeprawę broniących tytułu podopiecznych trenera Maroša Kováčika, początek meczu wcale tego nie pokazywał. Po pierwszej kwarcie gorzowianki sensacyjnie prowadziły 23:13. W drugiej odsłonie przewaga przyjezdnych stopniowo malała, aż polkowiczanki objęły prowadzenie. Na przerwę CCC schodziło już przy prowadzeniu 47:34. Po przerwie przewaga jeszcze urosła. W środę dolnośląski zespół nie zamierzał powtórzyć błędu z poprzedniego meczu i już po pierwszej kwarcie objął prowadzenie 20:19. Na przerwę polkowiczanki schodziły, prowadząc 36:30, by ostatecznie wygrać spotkanie 74:56.