Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Kolejne wątpliwości wobec narodowców

Dodano: 02/05/2019 - numer 2317 - 02.05.2019
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Krzysztof Bosak stał się bohaterem publikacji portalu Niezależna.pl, który ujawnił, że brat polityka zarabia, pracując w firmie powiązanej z rosyjskim oligarchą Olegiem Wiktorowiczem Bojko. To kolejny prorosyjski ślad w działalności narodowców, którzy wczoraj na marszu wzywali wprost do zaprzestania „nieuzasadnionej polityki antyrosyjskiej”. Marek Bosak to dyrektor ds. public relations w firmie Vivus, która zajmuje się w Polsce udzielaniem tzw. chwilówek. Większościowym udziałowcem holdingu 4Finance, do którego należy Vivus, jest Oleg Wiktorowicz Bojko. Przedstawiany jako rosyjski biznesmen, oligarcha z ogromnym majątkiem. Obecnie Bojko jest wśród Rosjan objętych amerykańskimi sankcjami, a z nieoficjalnych informacji wynika, że polskie służby przyglądają się działalności Vivusa m.in. ze 
     

33%
pozostało do przeczytania: 67%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze