Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Sezon pełen niespodzianek

Dodano: 06/05/2019 - numer 2319 - 06.05.2019
Zaksa Kędzierzyn-Koźle wygrała rywalizację finałową o mistrzostwo Polski z Onico Warszawa 3-0, wracając na tron w ekstraklasie siatkarzy po dwuletniej przerwie. Zaksa była najlepszą drużyną w fazie zasadniczej i potwierdziła to miano także w play-offach. Złoty medal wywalczyła po raz ósmy. Onico, mimo szybkiej porażki w finale, także ma powody do zadowolenia. Po raz pierwszy w historii klub ten stanął na podium w ekstraklasie. Dodatkowo w przyszłym sezonie zadebiutuje w Lidze Mistrzów. Prawo udziału w tych rozgrywkach zapewnili sobie również brązowi medaliści – Jastrzębski Węgiel. Największą sensacją ligi jest jednak czwarte miejsce Aluronu Virtu Warty z Zawiercia, po zaledwie drugim sezonie w siatkarskiej PlusLidze.
     

35%
pozostało do przeczytania: 65%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze