Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Pisemny z polskiego mają już za sobą

Dodano: 07/05/2019 - numer 2320 - 07.05.2019
W województwie dolnośląskim do egzaminu maturalnego przystąpiło ponad 17 tys. osób, a w samym Wrocławiu maturę zdaje 5287 uczniów. Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 6 do 23 maja. W jednej ze szkół średnich w Legnicy rozpoczęcie egzaminu maturalnego opóźniło się ze względu na zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jak poinformował dyrektor OKE we Wrocławiu Piotr Świędrych, na miejscu pracowały służby, które sprawdzały budynek szkoły. W pozostałych palcówkach oświatowych egzamin rozpoczął się planowo. Maturzyści z wielu szkół mówią powszechnie, że tematy z języka polskiego nie sprawiły im problemów. – Wybrałem temat o wolności, ponieważ najpewniej się w nim czułem. Oprócz III części „Dziadów” Adama Mickiewicza odwołałem się do lektury „Inny świat” Gustawa Herlinga-
     

74%
pozostało do przeczytania: 26%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze