Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Coraz więcej konsumentów ogłasza upadłość

Dodano: 07/05/2019 - numer 2320 - 07.05.2019
FINANSE \ W minionym roku sądy ogłosiły upadłość ponad 6,5 tys. konsumentów. Dłużnicy mieli na koncie łącznie prawie 142 mln zł zaległych płatności. Według danych Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej liczba bankructw osób prywatnych wzrasta sukcesywnie od stycznia 2015 r., kiedy to zmieniono przepisy ułatwiające upadłość konsumencką i obniżono koszty, jakie musiał ponieść dłużnik chcący ogłosić upadłość. W 2018 r. sądy ogłosiły upadłość 6570 osób. Ponad połowa z nich była wcześniej notowana w Krajowym Rejestrze Długów: na 12 miesięcy przed upadłością w rejestrze widniało 2908 konsumentów, a w dniu upadłości – 3803. Na każdego z nich przypadały średnio trzy niezapłacone zobowiązania. – Analiza tych danych pokazuje, jak długotrwałym i
     

32%
pozostało do przeczytania: 68%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze