Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ » x

Plastik na bruk

Dodano: 09/05/2019 - numer 2322 - 09.05.2019
Po tym, jak pod koniec marca Parlament Europejski zakazał sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku, który będzie obowiązywał od 2021 r., kolejna dzielnica w Warszawie postanowiła ograniczyć zużywanie wszechobecnego plastiku. Po Ochocie przyszedł czas na Bielany. Jak poinformował burmistrz dzielnicy Grzegorz Pietruczuk, od 1 maja Urząd Dzielnicy i podległe mu jednostki organizacyjne rozpoczęły ograniczanie plastiku, aby docelowo tam, gdzie się da, zrezygnować z niego całkowicie. Chodzi o wyeliminowanie jednorazowych naczyń i opakowań z plastiku. Mają je zastąpić przedmioty wielokrotnego użytku lub produkty z surowców biodegradowalnych. W kwietniu o wyeliminowanie plastiku we wszystkich warszawskich urzędach, w tym w ratuszu, apelowali aktywiści z koalicji ruchów miejskich. Wskazywali
     

81%
pozostało do przeczytania: 19%

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

SUBSKRYBUJ aby mieć dostęp do wszystkich tekstów gpcodziennie.pl

Masz już subskrypcję? Zaloguj się

* Masz pytania odnośnie subskrypcji? Napisz do nas prenumerata@gpcodziennie.pl

W tym numerze